Ako zarobiť reklamou na blogu alebo vlastnom webe (2.)

Zaujala Vás možnosť zárobku prostredníctvom reklamy na vlastnom webe, či na blogu? V minulom článku ste sa dozvedeli, aké podmienky je nutné splniť, aby mala reklama na Vašom webe význam.

Male hand sign with thumb upZoznámili ste sta tiež s niektorými možnosťami reklamy, ktorú na svojej stránke môžete umiestniť. Možností je však omnoho viac. Aké sú teda ďalšie?

  • Pay Per Click alebo PPC reklama

PPC reklama, teda jej označenie pay per click, v preklade znamená platba za klik. A toto pomenovanie v podstate presne vystihuje jej význam. Táto online reklama funguje na jednoduchom princípe. Jej zadávateľ Vám určí kód, ktorý umiestnite na svojom blogu alebo stránke. Zobrazí sa tak reklama, na ktorú musí zákazník samozrejme kliknúť. A po každom kliku sa na Váš účet pripíše vopred určená suma. Tu platí pravidlo: čím viac návštevníkov, tým viac klikov a viac peňazí!

  • Affiliate marketing alebo odporúčania

V súčasnosti je táto forma reklamy mimoriadne populárna. Jedná sa v podstate o čosi ako odporúčanie. Veľké spoločnosti poskytujú takzvané affiliate programy. Po zaregistrovaní odporúčate na svojej stránke alebo na blogu produkty tejto spoločnosti. Ak si ich na základe Vášho odporúčania ktosi kúpi, Vy zarábate.

Píšete kvalitne? Máte množstvo čitateľov? Je Váš blog zameraný na konkrétnu cieľovú skupinu? Tak potom ponúknite svoje služby formou písania a zverejňovania PR článkov na svojom blogu! O čo ide? V podstate budete písať o tom, o čom doteraz. No v článku nenásilnou formou spropagujete produkt alebo službu zadávateľa. Podmienkou však je, aby ste písali naozaj pravdivé a relevantné informácie! Za zverejnenie článku Vám zadávateľ samozrejme zaplatí.

Možností, ako Vám reklama na webe pomôže zarobiť, je samozrejme viac. Vyššie spomínané však patria k najvyužívanejším a najbežnejším. Aj keď ešte nedávno boli niektoré z týchto foriem marketingu iba „v plienkach“, dnes už nájdete množstvo firiem, ktoré ich využívajú. Pretože vedia, že bez toho to jednoducho nejde a internetový marketing je podmienkou úspechu. Takže stačí sa len poriadne poobzerať a môžete začať zarábať!

FOTO: Julián Rovagnati / Dollar Photo Club

Pridaj komentár